Malezja

Kuala Lumpur – informacje praktyczne

Transfer z i na lotnisko 

Z lotniska w Kuala Lumpur do miasta można się dostać na przynajmniej trzy sposoby. Pociągiem, autobusem lub taxi. Dwa z nich sprawdziliśmy. Pierwszy to pociąg KLIA Express, który pokonuje trasę z lotniska na dworzec KL Sentral w pół godziny i kosztuje 50 MYR (ok 40 zł). Pociąg jest bardzo wygodny i klimatyzowany. Można się na niego dostać  z lotniska. Pociąg KLIA EXPRESS jedzie bezpośrednio z lotniska na stację KL Sentral, w przeciwieństwie do KLIA TRANSIT, który kosztuje tyle samo, ale zatrzymuje się na pośrednich stacjach. Warto kupić bilet online lub w automatach biletowych, bo można w tej sposób zaoszczędzić 10% ceny biletu.

Innym sposobem są Airport Shullte Buses– autobusy, które przemieszczają się na trasie lotnisko – centrum Kuala Lumpur. Autobusy są znacznie tańsze, kosztują 12 MYR, czyli ok 10 zł. Autobus którym jechaliśmy odjeżdża co pół godziny i jedzie ok 45 minut. Poniżej mapa skąd odjeżdzają autobusy na lotnisko (nie było łatwo znaleźć tego miejsca, pytaliśmy miejscowych i mało kto wiedział o tych autobusach).

Gdzie się zatrzymaliśmy?

Najpopularniejszym miejscem dla backpacersów jest dzielnica Chinatown, która jest znakomicie skomunikowana z pozostałą częścią miasta. Bez problemu można się stamtąd dostać na stację metra i dworzec KL Sentral, z którego można dostać się na lotnisko, do KLCC (Petronas Towers), czy Batu Caves. Można też wybrać się pieszo do ogrodu botanicznego, czy parku motyli. Samo Chinatown też jest warte zobaczenia. Bardzo gwarne i tłoczne, z tysiącem małych straganów wzdłuż ulicy Petaling.

Zatrzymaliśmy się w Rainforest Hotel. Cena za nocleg to ok 50 zł/noc za pokój z klimatyzacją i wspólną łazienką dla dwóch osób. Hotelik jest mały, ale czysty i zadbany.

Gdzie i co zjeść?

Jeżeli chodzi o jedzenie to warto zaglądnąć do lokali w niedalekiej okolicy hotelu, gdzie stołują się miejscowi. Próbowaliśmy kuchni arabskiej, hinduskiej i chińskiej. Co ciekawe poczciwy chińczyk okazał się najdroższą opcją. Cena posiłku poza ulicą Petaling ( gdzie ceny są wyższe) to ok 20 zł/os za smaczne i słusznej wielkości danie. Szukając miejsca, gdzie można coś zjeść tradycyjnie już kierowaliśmy się zasadą żeby jeść tam, gdzie mieszkańcy i tam, gdzie stołuje się dużo lokalnych mieszkańców.

Jak poruszać się po mieście?

Przemieszczanie się po mieście korzystając z metra jest bardzo proste (przynajmniej z Chinatown, które jest blisko stacji metra). Metro jest tanie i szybkie. Można nim dojechać m.in pod Petronas Towers (stacja KLCC). Z Petronas Towers, z racji później godziny wracaliśmy Uberem za ok 7 zł.

Follow me ;)

RSS
Facebook
Facebook
Twitter
Pinterest

Może Cię zainteresować także

Brak Komentarzy

Odpowiedz